| Carasin a întrebat:

Bună TPU
Am un laptop Acer
Cînd îl pornesc se aude ventilatorul ca lucrează dar se stinge și nu apare nimic pe ecran trebuie să incerci asta de mai multe ori să pornească cum pot rezolva

Răspuns Câştigător
| andrefrancais a răspuns:

Mai mult a sigur s bușit placa de baza
Am avut aceeași problema tot la un Acer
L am dus în garanție și l a reparat

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model mai exact? Daca ai o placa video externa, ai incercat sa-l conectezi la asta? Daca ai o baterie ce se poate scoate, scoate-o, si fara sa fie conectat la incarcator apasa pe butonul de pornire mai mult timp. Apoi incearca sa-l pornesti doar cu incarcatorul in el, si in ultima faza pune-i bateria. Cel mai probabil e o chestie hardware la tine, nu software.

| Carasin explică (pentru CM7YRE):

Nu are baterie stă in totdeauna la încărcat din păcate nu e al meu e al lui țaca mea dar il folosesc cand vin la bunici și nu știu modelul