| SoulReaver a întrebat:

Am un laptop Dell Latitude d600, 1.6mhz 512 mb ram si as vrea sa instalez un linux. Din cate am vazut am incercat sa instalez ubuntu si nu functioneaza. Se pare ca mi-ar trebui distributii linux Non Pae. Imi puteti spune care sunt aceastea si de unde le-as putea lua? Ma intereseaza pentru internet mai mult, sa mearga fluid. Sunt incepator in ale linuxului.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca puppy linux, e rapid pentru specificatii hardware mai slabe.

http://distro.ibiblio.org/puppylinux/puppy-tahr/iso/tahrpup%20-6.0-CE/

4 răspunsuri:
| SoulReaver explică (pentru valentin75):

Valentin, stiu deja cam care sunt distributiile dar eu am intrebat ca sa nu ard cd-uri de pomana, usb-urile nu sunt functionale.

| St_FlameBrake_1995 a răspuns:

S-ar putea ca leptopul sa opereze doar pe celelate windowsuri cum ar fi: 7, xp, vista ect. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| SoulReaver explică (pentru St_FlameBrake_1995):

Si tu ce crezi ca am acum pe el? Vreau un linux de aia am intrebat.