| Puescu a întrebat:

Salut imi poate spune cineva de ce nu ma pot conecta la wireless pe laptop? In bara imi apare ca e conectat si ca e acces la internet dar cand vreau sa intru pe o pagina web imi spune ca nu exista conexiune la internet!

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Router-ul este conectat la Internet? Alt dispozitiv (calculator, tableta, smartphone) conectat la acelasi router are acces Internet?

| Puescu explică (pentru flixbuster):

Da merge pe telefon.Mi.a mers mai devreme si pe laptop am apucat sa dau sa descarc un joc cu uttorent, jocul se descarca apoi am vrut sa intru pe o pagina web si imi spune ca nu exista conexiune la internet.dar uttorentul funcționa si descarcă jocul

| Puescu explică (pentru flixbuster):

Da.merge si pe telefon.chedtia este ca mi.a mers mai devreme am apucat sa descarc un joc cu uttorent. apoi am intrat pe o pagina web si nu mergea dar uttorentul tot descarcă.

| flixbuster a răspuns:

Incearca un alt browser (de exemplu Internet Explorer) si vezi daca merge. E posibil sa ai niste setari gresite in browser-ul tau (proxy, de exemplu).