| raducudinescu a întrebat:

Am un laptop Sony Vaio si de ceva vreme dupa ce am "reparat windowsul" cu optiunea din win 7 imi merge foarte greu internetul merge greu vreo 2 min si dupa nu mai merge deloc. Am n0oroc cu un calculator vechi care merge bine. Deci cum va spuneam am repus windowsul pe laptop si merge tot greu si dupa ce am repus win Daca stiti va sunt recunoscator!

Răspuns Câştigător
| gicaputinica a răspuns:

Hai sa facem altfel:
1. Te duci aici http://www.sony.ro/support/ro/hub/NOTEBOOK alegi seria si instalezi driverul placii LAN (enthernet)

Sau...

Te duci pe site-ul acesta http://www.ma-config.com/en
dai "Start the detection", iti va aparea un executabil de salvat, il downloadezi, il instalezi si dai clik pe icoana aparuta "Start detection".
Astepti sa-ti detecteze calculatorul dupa care vezi cum se numeste placa ta LAN (enthernet).
Dai pe "My drivers", vezi la Network ce driver ai si descarca de acolo driverul recomandat de ei.
Instaleaza-l si gata.
Vedem ce iese...

4 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Eu zic, sa-ti salvezi tot ce e necesar din c: in d: si sa formatezi partitia c: urmand o instalare a windows-ului.
Chestia cu "Repair" e frectie la un picior de lemn.

| raducudinescu explică (pentru gicaputinica):

Deci ce zici tu acolo cu repair stiu ca doar ii face el cv si dupa se aprinde pc si ai toate documentele acolo dar e si sa iti reinstaleze win sa iti formateze tot si dupa sa iti puna win nu e chiar ce zici tu si nu stiu ce sa mai fac.

| deleu123 a răspuns:

Incearca un alt browser... daca folosesti Int Explorer. Poate ti-o merge mai bine, eu iti recomand firefox.

| raducudinescu explică (pentru deleu123):

Crede-ma am incercat safari chrome firefox si opera si nu stiu ce drak are am repus win si dupa ce l-am repus primul lucru pe care l-am facut a fost sa intru pe net si pla mersi oricum