| Dydy95 a întrebat:

Buna TPU.
Am un laptop Toshiba Satellite.Mi se supra incalzeste dupa o perioada de timp, si se inchide.Se inchide mai repede cand joc Sims (sau asa mi se pare?). Ce ar trebui sa fac? De ce mi se supra incalzeste laptopul?(Nu il tin pe brate, il tineam, dar acum il tin numai pe birou).

4 răspunsuri:
| cataalecs96 a răspuns:

Schimba pasta termoconductoare cu una de calitate si un cooler extern tiar mai trebui

Răspuns utilizator avertizat
| stresat a răspuns:

Laptopul ti se supraincalzeste pentru ca este suprasolicitat de joc. Se inchide atunci cand ajunge la o temperatura critica(prea mare) pentru a nu se strica. Laptopurile nu sunt destinate jocurilor, cu exceptia celor de la Alienware probabil happy
Ia-ti un cooler performant.

| Stefan9697 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa iti iei un cooler extern pentru laptop.