| dmdmkk2 a întrebat:

Bună TPU.Am un router tenda și un modem..cablul de internet este în portul WAN al router-ului,iar router-ul a venit la pachet cu un cablu,care se poate conecta la ambele capete,ca să zic așa. O parte e în modem,iar cealaltă în router, sunt la rds și in fiecare lună se intampla sa nu mearga internetul o zi, maxim doua, acum nu merge de trei zile si tin sa cred ca nu ar fi in regula ceva cu router-ul. Ma poate ajuta cineva? Multumesc mult

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok... Si cu care dintre cele doua vrei sa faci sex? Pentru ca in oricare alt caz, ai gresit categoria.

| dmdmkk2 explică:

Dar eu nu folosesc pe laptop, cand ma logam pe site, o faceam pe telefon

| iuhiyguy00567 a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu, tot router tenda am. Fi atenta, cablul ala il bagi si in router si in pc/laptop, ti apasat butonul din spatele routerului si folosesti cd ul primit, iti apare o fereastra cu 2optiuni, nu mai stiu sigur cum se numeste dar nu apesi pe cea cu deschidere folder, cealalta e cea buna si de aici reconfigurezi routerul.