| TotEu21 a întrebat:

Am un samsung e250, am pus un card de 4 gb iar cand vreau sa intru pe card memorie imi zice "Nepermis". De la ce poate fi? Precisez ca pe alt telefon cardul merge...straight faceFunda!

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Pe un alt telefon diferit probabil, din ce stiu eu e250 nu suporta card mai mare de 2 gb. De asta nu poate sa-l citeasca, incearca si tu cu unul mai mic si va merge.

| GicuGagicu a răspuns:

Pe Samsung e250 merg carduri de 512mb, 1gb. e un telefon putin mai vechi(2006). pe vremea aia nu erau carduri microSD de 4 gb. SOLUTIA E UN CARD MAI MIC.

| Ove a răspuns:

Cardul este prea mare pentru acest model de telefon, salveaza fisierele de pe card pe un calculator si reformateaza cardul in Samsung e250

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimous_4345 a răspuns:

Pai nu orice telefon accepta carduri de memorie cu multi GB, cam cum ar fi cazul tau. nu cardul este de vina ci telefonul. ar trebui sa vezi ori pe intructiunile telefonului ori pe un site pe care sunt date detalii despre telefon si sa afli cam ce card poti folosi. din cate cred maxim 2 GB ar merge la el, dar nu sunt sigur.
In fine, bafta oricum!

| monikablondie a răspuns:

Poate ca telefonul tau nu suporta acel tip de card.

| Roxana90roxana a răspuns:

Aceeasi problema am si euoh go on... nu suporta. pune de 1 sau de 2winking chiar daca zice ca suporta pana la nu stiu cat nu e asa oh go on

am patit la fel... si am fost la aia de unde l-am cumparat.mi l-au formatat in pc.cu un stick special.si dupa aia am avut surpriza sa mearga.si chiar azi.sa pun o melodie pe card.si mi s-a sters tot ce aveam oh go on

samsunguri de rahat.oh go on