| GiiaaBăă a întrebat:

Deci am Samsung Corby, dar nu am la el cablu USB! Am cumparat vreo 3, dar niciunul nu merge! Si vreau neaparat sa transfer ceva din laptop, in telefon. Dar mai e o cala, in afara de cablul USB! Pot sa bag cardul de memorie al telefonului in laptop, si sa transfer tot ce doresc in telefon! Dar nu stiu unde sa bag cardul de memorie. Are 2 GB, si este destul de mic! Laptop-ul meu este Toshiba, si are chestia aia unde se baga CD-urile si DVD-urile, inca o chestie care nu stiu pentru ce e, dar nu cred ca acolo se baga cardul, deoarece este foarte mare, si cardul nu va mai iesi afara de acolo, cred! Si mai este inca un loc, super mic si ingust, mai mic decat cardul, si nu cred ca incape acolo, desi poate incape dar nu stiu eu cum sa il bag! Imi puteti spune va implor cum sa bag acel card de memorie in laptop? Cel care imi zice cel mai bine ce sa fac, unde sa bag cardul si cum sa il bag, primeste fundita?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Buna! Poti folosi si un bluetooth pentru pc sau un adaptor pentru card.Bluetooth-ul il gesesti si la un magazin Germanos si este un USB micut pe care in bagi in pc si poti sa trimiti fisiere de pe laptop pe telefon si invers! Cu adaptorul de card este si mai simplu, il gasesti tot la magazine de electronice si bagi cardul in el si are un cap USB pe care in bagi in laptop! Sper ca ti-am fost de ajutorwinking. Bafta! happy

| secret96 a răspuns:

Poi ai nevoie de adaptor sau cititor de card. Bagi cardul de memorie intr-unu din ele si il bagi la laptop. Daca ai adaptor, atunci ii un loc inguuust si lung. Daca ai cititor, atunci ii un loc ca la USBwinking
Sper ca ai inteles. Good Luck :*winking

| secret96 a răspuns:

Eu am si Bluetooth la PC dar tot mai rapid e cu un cititorwinking

| rosesonfire a răspuns:

De ce sa bagi cardul cand mai simplu poti transfera fisierele cu ajutorul Bluethoot-ului?
Iti cumperi un adaptor Bluethoot (care este un USB) si te conectezi direct cu telefonul...

| Munteanu_Ciprian_1995 a răspuns:

Ca sa nu te insele cand il iei il probezi sa vezi daca e bun! bafta