| shadowgay a întrebat:

Buna TPU am un sistem home cinema PHILIPS HTS3020/12 si nu imi citeste subtitrarile si nu stiu cum sa fac, ma pute.ti ajuta cu vreun sfat :d

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

1. Fisierul film si fisierul subtitrare e bine sa aiba aceeasi denumire. Daca filmul se numeste "Peace", si subtitrarea sa se scrie la fel.
2. Subtitrarea sa fie suportata de dispozitiv, de preferat in format standard ("SUB", "SRT"). Exista si formate mai complexe care poate nu sunt recunoscute.
Pe telecomanda dispozitivului ai un buton "Subtitle". In momentul in care ruleaza filmul, apesi acest buton pentru a selecta subtitrarea asociata lui.

| shadowgay explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult :*

1 răspuns: