| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Salut! Am vrut sa fac o fapta buna si i-am dat unui vecin un telefon mai vechi de-al meu sa il mai tina si el pentru Youtube Facebook si altele...Problema este ca l-am resetat si cand sa ii instalez aplicatii sau etc memoria este plina.Cand am vazut asta am zis sa ii dau un wipe/factory reset din butoane.Tot la fel.Cand il pornesc si intru pe are doar aplicatiile de la android si atat.Nu pot instala absolut nimic.Are maxim 50mb liber.Din memoria de 8gb...Este vorba de un Samsung Galaxy Grand Prime+.Are cineva vreo idee ce as putea face? Am incercat sa dezinstalez aplicatiile care vin de la android si de care nu are nevoie si tot degeaba.

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Deasemenea este posibil ca pentru o vers mai veche de android sa nu te mai lase sa instalezi aplicatii mai noi, inclusiv Youtube sau similare. Am intalnit la o tableta.

| Mirel4412 a răspuns:

E memoria dusa, mi s-a intamplat si mie cu un Huawei model y mai vechi care dupa 4 ani de viata nu mai mergea memoria

| literallythesamebruh a răspuns:

Pe telefoanele astea vechi nu se gestionează foarte bine memoria, sunt pline de bloatware (aplicații preinstalate in exces), deci sistemul telefonului consumă peste 4GB, plus alte elemente inutile, s-a cam dus memoria.