| korenix a întrebat:

Am un telefon Huawei ascend y300 la care s-a stricat senzorul de temperatura.
Daca il tin la caldura se inchide. Daca il tin la rece merge.
telefonul nu mai merge de cand l-am scapat in zapada.
L-am resetat dar tot nu merge.
Cand se inchide imi scrie ca temperatura este prea mare.
Ce pot sa ii fac?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa te duci la cineva care se pricepe in domeniul,, tehnologiei,, nu cred ca TU poti sa-i faci ceva sau poti nu stiu in orice caz du-te la un Orange ceva FUNDA? happy

| korenix explică (pentru anonim_4396):

Am fost si mi-a spus ca nu poate sa il faca.

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

XxDyAnAXx12345 are dreptate.la service.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci naspa de tine inlocuieste-l daca te susitin parintii eu am stricat unul acum o luna si am altul deci teoretic nu am facut nimic practic am luat un 8 la mate laughing pentru mine e un miracol mai ales la un test

| korenix explică (pentru anonim_4396):

Am si eu altul dar pe mine ma intereseaza sa il fac pe asta! =)

| anonim_4396 a răspuns (pentru korenix):

Pai de ce? vrei doua? pai ai incercat sa-i schimbi bateria sau sa instalezi tot din nou sau sa-l trimiti la fira unde a fost fabricat

| korenix explică (pentru anonim_4396):

Am pus bareria mea de la telefon, ca acum am un Huawei ascend g510 si se potriveste.
L-am resetat de 2 ori, si tot asa face.
Si sa il dau la reparat, nu mai am garantie si chiar daca aveam, telefonul a fost scapat in apa si nu il primea, plus ca telefonul e din Italia si ce sa fac? sa ma duc cu el pana acolo? mai bine ma lipsesc!
Am incercat la un service de aici dar mi-a spus ca nu se poate repara.
Ceea ce eu nu prea cred.
Schimba chipu ala din el (adica toata placuta aia verde) si tot il facea.