| Corobana_Stefanel_1990 a întrebat:

Am un Tv Toshiba regza,iar de ceva vreme intra singur in principal si se schimba,fara sa-i fac nimic! Este foarte enervant deoarece cand stau sa ma uit la un film incepe sa se schimbe singur pe HDMI 1, 2,3 PC! Ce sa fac! FUNDA

5 răspunsuri:
| valy_9268 a răspuns:

Deconecteaza ce mai ai conectat la el, lasa decat sursa de la care primesti semnalul principal, ma refer la cablu sau parabolica ce ai, deoarece tv-u poate fi virusat, daca e smart tv! Da daca este in garantie iti recomand sa te duci cu el de unde l-ai cumparat, sunt obligati sa iti dea altu nou, asta pana nu expira garantia!

| Corobana_Stefanel_1990 explică (pentru valy_9268):

A expirat saptamana trecuta sadNu stiu ce sa gac acum :/

| valy_9268 a răspuns (pentru Corobana_Stefanel_1990):

Cauta cu tv pe net un progr antivirus pentru smart tv ia-l si scaneaza-l, daca gasesti virusi sterge-i, daca nu, du-te cu el de unde l-ai cumparat, si vei platii reparatia, ps. nu intra cu smart tv pe filme porno online, sunt virusi!

| valy_9268 a răspuns (pentru Corobana_Stefanel_1990):

Ai facut cum ti-am zis in primul mesaj? cum reactioneaza daca ai facut asa?