| Andrei456 a întrebat:

am un volan infiniMAX si am o problma cu el, in orice joc ce e cu volan nu se misca in acelasi timp cu volanul meu si trebuie sa il trag mai mult ca cel vitrual sa mearga, ce trebuie sa fac? P.S Daca las volanul intr-o directie, volanul din joc tot se invarte

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

1. Vezi ca din programul lor, seteaza la zona "moarta" o valoare cat mai mica, astfel incat sa reactioneze cat mai fin.
2. Vezi ca ai un buton gen mode pe el. Ala schimba modul de lucru la directie si acceleratie. Incearca jocul odata cu el activat(ledul on) si daca e ok, e bine. Daca nu, inchide jocul, si incearca iar dar cu el dezactivat. Sau verifici simplu in programul lor ca iti arata, vezi daca din punctul 0 in punctul 127 creste constant cand iei din directie/accelaratie/frana.