| anonimuu a întrebat:

Am vacanta saptamana viitoare, asa ca m-am gandit sa imi iau ceva jocuri. Am gasit cateva placi video mai vechi prin casa, iar cea care mi se pare cea mai ok (un 8600 gts) are o problema. Am introdus-o cum trebuie in slotul pci, am conectat cum trebuie mufa de la alimentare externa, insa cand il pornesc mi se schimba culoarea la taskbar si nu imi merge niciun joc. Am intrat in meniul directx si am vazut ca computerul nu imi detecteaza placa video. Oare sa se fi stricat? Banuiesc ca daca s-ar fi stricat nu s-ar mai fi aprins monitorul si nu ar mai fi mers deloc pc-ul (am conectat monitorul la placa video dedicata). Posibil sa fie si din cauza ca nu i-am instalat nici-un driver? Cred ca e o placa destul de populara ca cei de la Microsoft sa fi tinut cont si de ea cand a creat driverele universale. Astept parerile voastre, dau funda!

2 răspunsuri:
| Anonim2322343a a răspuns:

Ai driver la ea? Cand i-ai facut ultimul update? Daca ai driver, ce versiune este?