| lastpromises a întrebat:

am un calculator pe care am 2 plăci video pe el: una dedicată și una externă, cumpărată.
Până acum am mers pe cea externă, dar acum câteva zile, nu mi s-a mai aprins pc-ul cu cea externă, și am băgat-o pe cea internă, a mers. dar până dimineața următoare.
Problema e că de câte ori sting calculatorul, trebuie mereu să schimb plăcile video între ele. adică să bag mufa ba la slotul pentru placa externă, ba la slotul pentru cea dedicată... de fiecare dată când deschid calculatorul face așa...
Am încercat să schimb RAM-ii, am auzit că poate fi de acolo deoarece se strânge niște memorie pe ei, dar nimic...
Ce altceva aș mai putea face?! Vă rog ajutați-mă!
*dau fundă*

1 răspuns:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Este de la placile video...Incearca sa instalezi din nou driver-ul la placa externa happy