| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Am windows 10 si doar acum am observat ca numarul de telefonul al administratorului nu este al meu, ci a persoanei care mi-a bagat windows-ul.Acea persoana poate primi informatii despre activitatea mea pe PC cu ajutorul numarului de telefon?

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Poti verifica, sa fii sigura daca ai un cont de msn/Microsoft deja in calculator? daca este a tau poti schimba si numarul de telefon. Numarul de telefon e folosit in caz de recuperare parole sau sa-ti trimita mesaje spam gen promotii sau oferte.
Daca esti conectata la windows cu un cont msn/Microsoft (ceea ce iti si recomand, in caz de probleme o minima parte de backup se pastreaza in cloud) atunci vezi daca e vreun numar adaugat (de obicei e obligatoriu pentru multe servicii de baza de backup sa adaugi un numar de telefon). Nu cunosc servicii Windows care sa-ti trimita activitatea de pe pc pe telefon. Poate exista, sper ca nu laughing)

1 răspuns: