| TeckTonik997 a întrebat:

Ce informatii poate afla o persoana daca are numarul meu de telefon? Ce poate face cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum să îți afle contactele de pe WhatsApp, chill.Decât dacă creezi un grup şi introduci şi acel individ, altfel nu.
Foarte bine dacă nu te mai loghezi pe Facebook cu numărul de tel, aşa cam oricine te putea găsi.Totuşi, pentru mai multă siguranță bagă-ti profilul le privat (doar pentru cei din listă).

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate face nimic!
Avem la dispozitei carti de telefoane online, cu milioane de numere de telefon, ce crezu ca facem cu ele?
Tu ce ai face daca ai avea 100 de numere de telefon, te-ai apuca sa suni ca sa-ti consumi creditul de pe telefon sau ce?
Deci, nu se poate face nimic.
Este ca numele strazii si numarul de la poarta, la ce ne foloseste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poate găsi pe WhatsApp dacă ai aplicația inst. şi pe Facebook în cazul în care ai asociat contul cu numărul tău actual de mobil iar de pe Facebook adresa de E-mail. Posibil şi alte informații, depinde ce ai tu pe acolo şi ce setări de confidențialitate ai activat.

| TeckTonik997 explică (pentru anonim_4396):

Pe whatsapp nu am nimic postat, poze sau nume etc. Poate cumva sa imi vada celelalte contacte?
De pe Facebook am scos numarul de telefon, am facut proba, am incercat sa ma loghez cu nr de tel si nu mi-a mai aparut prostia aia cu "Is this you?" si nume+poza

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Nu are cum să îți afle contactele de pe WhatsApp, chill.Decât dacă creezi un grup şi introduci şi acel individ, altfel nu.
Foarte bine dacă nu te mai loghezi pe Facebook cu numărul de tel, aşa cam oricine te putea găsi.Totuşi, pentru mai multă siguranță bagă-ti profilul le privat (doar pentru cei din listă).

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Informatii nu cred că ar putea afla, dar ar putea spune politiei acela care iti stie numarul ca il santajezi, ca il amenininti etc povesti d-astea ...sau sa ti-l dea altora si sa primesti mereu apeluri necunoscute.

| vLooM a răspuns (pentru FoxyM):

Faza cu santajatu este aproape 0, daca el nu il suna pe acel baiat care ii stie numarul nu are cum sa se duca la politie sa zica ca este santajat si apropo telefoanele sunt ascultate deci se afla imediat cine pe cine santajeaza. happy

| FoxyM a răspuns (pentru vLooM):

Eh cine stie ce se mai poate intampla...

| TeckTonik997 explică (pentru FoxyM):

Ideea e sa nu imi afle numele, adresa etc...

| TeckTonik997 explică (pentru vLooM):

Ideea e sa nu imi afle numele, adresa etc.

| FoxyM a răspuns (pentru TeckTonik997):

Asta da.

| TeckTonik997 explică (pentru FoxyM):

Ce vrei sa zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeckTonik997):

Daca numarul este asociat contului de Facebook poate sa-ti afle contul si implicit ce informatii publice ai pe acolo.

| StevenMetalhead a răspuns:

Păi în principiu te poate telefona, trimite mesaje, dacă e fraier te poate suna pe la 00:00 și să-ți șoptească sau să îl de-a prietenilor lui și să te sună incontinuu, am văzut și așa cazuri. Dar în general...informații, n-are cum să afle ceva despre tine prin numărul tău de mob. Sper că te-am ajutat.

| LoredanaS19 a răspuns:

Normal nu prea poate face nimic(in afara de a-l da altor persoane), pentru ca numarul de telefon il poti schimba oricand, nu e ceva ce tine de identitatea ta.Asa ca nu ar trebui sa iti faci griji, caci nimeni nu te poate ameninta sau ceva de genul in legatura cu numarul de telefon happy

| vLooM a răspuns:

Nu are ce informatie sa afle, nu poate cum, doar sa te sune la diferite ore si atat sau sa sune prietenii lui sa te ameninte sa faca misto de tine, dar daca primesti amenintari poti sa te duci la politie sa depui o plangere si se rezolva imediat happy

| vLooM a răspuns:

Oricum nu are rost sa te pui la mintea lui, poti sa-i blochezi numarul si nu are ce sa-ti faca...