| Mirra24 a întrebat:

As dori sa stiu parerea voastra despre acest laptop :
http://www.altex.ro/......3-free-dos
As vrea sa il folosesc pentru navigat pe internet, jocuri (sims 4 de exemplu),vizionat filme, chestii de genu.
Si... placa AMD Radeon HD 8530M 1GB DDR3 pe care laptopul de mai sus o are este buna?
Astept cat mai multe pareri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Este un laptop suficient de performant pentru ce vrei tu sa il folosesti. Placa video este si aia ok, dar singura problema este display-ul de numai 14 inci care dupa parerea mea este cam mic. Ai putea fi dezamagit atunci cand vrei sa vezi un film dupa laptop la o distanta de aprox. 2-3 metri lungime.
Eu ti-l recomand pe acesta : http://www.altex.ro/......0-free-dos
Chiar daca este un pic mai slabut fata de celalalt, poate fara nici o problema sa-ti ruleze filme HD si sims 4

Bafta!

| Mirra24 explică (pentru Jipa95):

Dar de acesta ce parere ai?
http://www.altex.ro/......3-free-dos

| Jipa95 a răspuns (pentru Mirra24):

La acesta deja treaba sta altfel. Ai si un procesor bun, si o placa video buna, poti rula jocuri mult mai pretentioase decat sims4 pe el. Dimensiunea ecranului este ok, hdd incapator. Este foarte bun.

| MpT a răspuns (pentru Mirra24):

Salut. Stiu ca intrbarea a fost adresata pentru un anumit user, dar cum am o alta opinie iti voi raspunde si eu.

Daca ai ajuns la acel buget, ai variante mai bune decat acel Asus. Chiar daca are un procesor i7 e unul din clasa U(ultra low voltage, adica frecvente reduse cu beneficiul unui consum mai redus) si de fapt e tot un dual core ca si i5. Placa video 820m chiar daca e cat de cat ok pentru Sims 4 e una din gama entry level(adica una mai slabuta), duce ceva jocuri dar pe detalii mai mici. In plus laptopul are un acumulator doar cu 4 celule ce asigura o autonomie ceva mai mica. Concluzia e ca pretul e cam mare pentru configuratia pe care o are.

Cu 200 de lei mai ieftin ai acest Acer http://goo.gl/R2b8ry cu procesor i5-4210m putin mai bun ca acel i7 U, placa video mai buna(GT 840m) care iti va permite sa joci pe detalii mai bune, HDD de 1 TB fata de 500 GB si baterie pe 6 celule care iti va asigura o autonomie mai buna. Cat e la promotie acum, pe langa pretul redus vine si cu un rucsac pentru el cadou care poate fi folositor când e nevoie de transportat.