| Boomber a întrebat:

As dori si eu sa imi fac un PC de gaming. si as dori mai multe pareri...
Eu am optat pentru :
Placa Video: Sapphire Radeon HD7990(6GB DDR5 768bit)
Procesor: I7 4770k
Ram: 16GB DDR3 1866 mhz

Cu aceste componente as putea rula orice job? gen(Crisys3 la ultra) (watch dogs) etc

7 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Iti va rula acele jocuri la ultra
Sa sti ca un i7 este egal cu i5 in gaming
Vrei sa faci si overclock de ai ales un procesor cu k?

| FatUglyVirgin a răspuns:

Not sure if trolling or...

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Cumparati o placa video de la Nvidia sunt mult mai bune http://bit.ly/VIPrnf

| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns:

Mda, dar este risipa de bani. Vrei sa faci OC? Care este bugetul? La ce rezolutie te joci?
In gaming i7 este aprox. egal cu i5
16GB de ram sumt multi pentru gaming 8GB sunt destui si diferente intre 1866mhz si 1600mhz sunt mici si omul nuci nu simte diferenta, pentru jocuri nu-ti trebuie frecvente mari la ram, si pentru ce iti trebuie placa aia dual gpu, este overkill pentru gaming

| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns:

La ce te referi cand zici că placile nVIDIA sunt mai bune?
In aceeaşi categorie de preţ amd bate nVIDIA.Ex:gtx 660 şi r9 270 sunt aprox. egale ca preţ dar că performanţă amd-ul invinge.

| Boomber explică:

Pai... eu as cam vrea sa ma joc la o rezolutie cat mai mare. daca s-ar putea si 4khappy

| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns (pentru Boomber):

Nu-ti risipi banii pentru configuratie ca sa te joci pe 4k ca nu vei simti mari diferente fata de full hd.Si sa nu te astepti la multe fps pe 4k fiindca placa video e solicitate destul de tare chiar si hd 7990