| lolicica1111 a întrebat:

Ce placa video este mai buna dintre:

Radeon HD7990 6GB DDR5 2x 384-bit
Nvidia geforce gtx 780 ti

Care dintre ele este cea mai buna? Si care poate rula toate jocurile la ora actuala?
(Stiu ca tine si de procesor etc dar deocamdata doar placa video ma intereseaza)

3 răspunsuri:
| CristinaMaria1987 a răspuns:

Cele de la Nvidia sunt mai bune la jocuri fata de cele de la ATI Radeon unde cam ai lag in jocuri
http://bit.ly/1lyJpL0 (link generat de conversion marketing)
Am avut si eu o placa Ati radeo si apoi am schimbat-o cu una de la Nvidia si se simte diferenta in jocuri, ruleaza mult mai bine acum, o claritate mai buna

| AlyxandirClaw a răspuns:

HD7990, este o placa video "dubla", si are specificatii mai bune.