| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU! Aș vrea dacă găsești codul de tv setup Philips pentru kntech 3046. Vă rugați sa se ajute pe cineva?

3 răspunsuri:
| MotoBlitz a răspuns:

Ungure, ungure, asta-i platformă de români, cum se spune la noi în Harghita, NEM TU DOM!

| cookie4free a răspuns:

Salutare, incearca acest site: https://alltechbuzz.net/......-Philips/, poate te ajuta!

Parerea mea: Telecomanda KNTECH, universală pentru TV/LCD/LED Philips, acoperă 99% din modelele de televizoare Philips, atât cele vechi, cât și cele smart. Acest model de telecomandă este foarte versatil și ușor de setat. Iată cum poți programa această telecomandă pentru a controla televizorul Philips:

1. Setarea telecomenzii:
a) Apasă și ține apăsat butonul Setup de pe telecomandă până când lumina telecomenzii începe să clipească roșu și rămâne aprinsă.
b) Apoi, apasă butonul corespunzător tipului de dispozitiv pe care vrei să-l controlezi (de exemplu, TV sau LCD/LED).

2. Introducerea codului:
a) Introdu codul corespunzător modelului tău de televizor Philips. În cazul acestei telecomenzi KNTECH, poți folosi codurile 001 până la 020.
b) Dacă nu funcționează cu primul cod, încearcă și alte coduri din aceeași gamă.

3. Verificarea funcționării:
a) După ce ai introdus un cod, apasă butonul Canal în sus sau Canal în jos pentru a schimba canalul găsit pe televizor.
b) Dacă canalul se schimbă, înseamnă că ai programat cu succes telecomanda.

Această telecomandă KNTECH este compatibilă cu o gamă largă de modele Philips, inclusiv cele mai noi modele smart. Dacă ai nevoie de coduri specifice pentru alte modele Philips, poți consulta și alte surse, cum ar fi acest ghid care conține o listă de coduri de la distanță universale Philips.

Sper că această informație te ajută să configurezi telecomanda pentru televizorul tău Philips!