| theflorinkilba a întrebat:

Bună TPU! Aș vrea dacă găsești codul de tv setup Philips pentru telecomanda chinezească p3046. Vă rugați sa se ajute pe cineva?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu daca exista asa ceva, dar pentru a-ti gasi cineva codul este necesar si modelul de TV. Exemplu Philips, model 43PFS6808.

| theflorinkilba explică (pentru Salontanul):

Probabil este mai vechi televizorul și nu mai sunt telecomanda cu codul și a desființat telecomenzile Philips nu mai este disponibil vă mulțumim pentru înțelegere

Bula
| Bula a răspuns:

Din fericire, telecomenzi Philips originale se pot gasi pe internet pentru orice model de televizor plat.
Cauta dupa modelul (de pe eticheta din spate) telecomanda, compara aspectul (inclusiv butoanele), dopa care suna la firma pentru a confirma compatibilitatea cu televizorul tau.
Poti incerca chiar aici:
https://magazinuldetelecomenzi.ro/? gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIqo7pir7GhAMVwaaDBx2E6wNVEAAYAiAAEgK0MfD_BwE