| shadowgay a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi cumpar o placa de baza si nu stiu pe care sa o iau ca imi plac astea 3
Placa de baza GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5
Placa de baza ASRock Fatal1ty Z97X Killer
Placa de baza MSI Z97 GAMING 5 ajutati-ma va ros cun sfat :*

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce componente ai? Ai de gand sa faci sli, crossfire, overclocking. Pentru ca daca nu faci nimic din astea nu merita sa dai 800 lei pe o placa de baza, o placa mai ieftina este suficienta.

| shadowgay explică (pentru Intruder19):

As vrea sa fac acest calculator :*
Placa video GIGABYTE GeForce GTX 970 G1 GAMING 4GB DDR5 256-bit
Procesor Intel Haswell Refresh, Core i5 4690 3. 5GHz box
Placa de baza GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 5
Memorie HyperX Savage 8GB DDR3 1866MHz CL9 Dual Channel Kit
SSD Kingston SSDNow V300 240GB SATA-III 2.5 inch
Seagate Desktop HDD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III
Cooler Master Hyper 212 EVO
Carcasa Zalman Z3 Plus+ 1 ventilator
Aerocool X-Vision Fan controller intern 13, 2 cm (5, 2 pollici)
DVD-Writer ASUS DRW-24F1ST Bulk black si vreau sa il bag la un joc poate si un overclocking big grin

| shadowgay explică (pentru Intruder19):

Am cate va jocuri cumparate WATCH DOGS THE CREW HITMAN toata seria de jocuri

| n1n1o a răspuns (pentru shadowgay):

Vrei OC dar nu ai precizat ce sursa ai (sau vrei sa cumperi) si acest "Cooler Master Hyper 212 EVO"nu prea este el pentru OC big grin
In rest systemul este super OK.

| shadowgay explică (pentru n1n1o):

Sursa o sa fie oricum una de 700 sau 750 w si cam ce cooler mai sfatui sa imi cumpar :*

| n1n1o a răspuns (pentru shadowgay):

Eu te cred ca sursa va fi de 7-750 W dar ce firma imi poti arata un link cu ce sursa ai dori sa cumperi?

| shadowgay explică (pentru n1n1o):

Http://www.pcgarage.ro/surse/thermaltake/smart-se-730w/ asta dar tu ce cooler pentru procesor imi zici sa cumpar :*

| n1n1o a răspuns (pentru shadowgay):

Frumoasa Sursa big grin. In ce buget vrei coolerul?

| shadowgay explică (pentru n1n1o):

Eu aveam de cand sa imi cumpar un cooler pe lichid Cooler CPU Cooler Master Seidon 120V v2 e bun? cam in 300 ronwinking

| n1n1o a răspuns:

Sal, din cele scrise de tine recomand MSI Z97 (sunt fan GIGABYTE big grin)