| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

Salut la toti cei de pe TPU. Vreau niste pareri despre un calculator foarte scump pe care as vrea sa-l cumpar. Vreau sa-mi zice-ti daca merita. Are procesor Intel Core i7 5960x, 8 GB RAM, si memorie pe hard disk de 2 TERRA. Costa 3.250 lei (mult sau putin ca nu ma pricep foarte bine?)

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Memorie pe hard disk de 2 TERRA? Cum e aia? Memoria e memorie, hard disk-ul e hard disk! Nici componentele unui calculator nu le stii...

3250? :))
Pai numai procesorul e 55 de milioane!
Uite aici: http://www.epasystems.ro/product/lenovo-thinkstation-s20/
Iti mai raman si bani pentru vacanta de Craciun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video? Daca nu are placa video, nu putem vorbi de gaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dane site...ca sa vedem specificatiile complete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se intampla aici? A inceput Black Friday si nu stiu eu? Procesorul ala il gasesti la 5400 RON+. De unde iti cumperi tu componentele, ca la preturi de astea m-as baga si eu...

| notefree a răspuns:

Sunt sigur cai sh daca ai asa procesor un link ar fi mai bun pentru ca la exprimarea specificatiilor esti cam varza

| iGoxi a răspuns:

Site ceva?