| Flore_Alex_2001 a întrebat:

Buna,TPU! As vrea sa imi iau o placa video Nvidia Geforce GTX 1050(TI).Momentan am o placa video GTX 650. Daca voi schimba placa, voi avea nevoie de un cooler in plus sau spatiu?

3 răspunsuri:
| AlexAndreiD a răspuns:

Ce cooler ai?

| Flore_Alex_2001 explică (pentru AlexAndreiD):

Cum as putea sa vad ce cooler am?

| AlexAndreiD a răspuns (pentru Flore_Alex_2001):

Daca placa veche eeste ok pentru calculatorul tau, adica nu se incalzeste excesiv din cauza racirii interne a carcasei atunci nu mai este nevoie sa schimbi nimic in calculator (cooler sau alta carcasa) Oricum GTX 1050ti nu creeaza probleme de caldura. Daca se incalzeste peste limita atunci obligatoriu trebuie carcasa bine ventilata.