| Rudii a întrebat:

TPU!
As vrea sa-mi instalez Windows 8 PRO 64bit pe laptopul meu!

Mi-am mai instalat odata, atunci cand Microsoft a dat gratuit versiunea aceea "Consumer Preview". si mi-a aparut ( ca si la alte instalari de Windows) sa aleg partitia unde sa se instaleze Windowsul!

Problema mea este ca...

Acum nu imi mai cere! Imi apare direct : "You need to have least 20GB in C[...]" sau ceva de genul!

Puteti sa ma ajutati?!
FUNDITA :3

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Faptul ca ai alta versiune nu are nicio legatura.
Du-te in control panel - folder option
si bifeaza sa vezi fisierele ascunse.
Poate ai pe [C] ceva care ocupa spatiu.
Daca e OK mai booteaza odata de pe dvd si formateaza partitia.

2 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

50 de euro era pe Microsoft. Descarci aplicatia de la ei de pe pagina iar ei iti vor da licienta.

| Rudii explică:

AgathaRo, ai inteles totul gresit. thinking

Am spus ca mi-am mai instalat odata W8 (Consumer Preview) si mi-a aparut unde sa instalez win'u! acum nu mai apare (am alta vers. de win' luata...)!