| bombita a întrebat:

As vrea sa sterg memoria laptopului fara sa instalez un alt windows. Adica poze, filme, pagini net, documente, programe...in fine tot ce am in el. Se poate lucrul asta? Daca da va rog sa ma ajutati. Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca vrei sa ramai doar cu sistemul de operare.
Poti sa dezinstalezi toate programele si sa stergi tot continutul.
Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".
Pentru stergerea celorlalte tipuri de continut dai clic dreapta pe denumire si apoi Delete si la sfarsit intri in Recycle Bin si il golesti.
Dupa asta poti sa dai o curatare cu Disk Cleanup, intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools.

| AdiSenior a răspuns:

Uite aici http://www.videotutorial.ro/? p=6928

| Wokez a răspuns:

Desigur
cauta pe goolge CCleaner
downloadeza, instaleaza si ai undeva acolo wipe disc

| bombita explică:

Va multumesc