| simiontomoiaga a întrebat:

Aș vrea să știu dacă pe telefonul Lenovo Vibe S1 Lite merg ochelarii VR? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Ai omis un mic detaliu nesemnificativ, nu-ti bate capul cu faptul ca nu are gyroscope.
Sau versiuni cu 3GB RAM/32GB stocare.
Dar revenind la intrebarea cu ochelarii VR:
Raspunsul este NU
Senzorul gyroscope era necesar pentru VR.
Exista niste programe care pot simula gyroscope-ul, dar nu stiu cat de bine se descurca.Ai putea sa te interesezi de acea simulare...

2 răspunsuri:
| Sava_Marius_2001 a răspuns:

Pot sa iti garantez ca vor merge pe smartphone-ul tau deoarece Vibe S1 de 1. 35GHz, 2GB RAM în loc de 3GB, 16GB memorie de stocare în loc de 32GB și o capacitate de extindere a memoriei de 32GB în loc de cei 128GB de pe Vibe S1. Totuși, pentru că cei de la Lenovo au păstrat același ecran de cinci inci cu rezoluție 1080p IPS care să meargă cu o cameră Sony de 8MP, capacitatea bateriei a fost mărită de la 2, 420 mAh la 2, 700 mAh.
Fundă?

| Sava_Marius_2001 a răspuns (pentru XYZ02):

Adevărat nu am ce comenta la raspunsul tau...

| XYZ02 a răspuns (pentru Sava_Marius_2001):

Ai omis un mic detaliu nesemnificativ, nu-ti bate capul cu faptul ca nu are gyroscope.
Sau versiuni cu 3GB RAM/32GB stocare.
Dar revenind la intrebarea cu ochelarii VR:
Raspunsul este NU
Senzorul gyroscope era necesar pentru VR.
Exista niste programe care pot simula gyroscope-ul, dar nu stiu cat de bine se descurca.Ai putea sa te interesezi de acea simulare...