| Anonimus9999 a întrebat:

Buna TPU as vrea si eu un pc pentru gaming cam pana in 25 mil., o sa il folosesc pentru gaming si pe net atat.

Cand zic pc de gaming ma refer ca de exemplu Gta IV sa mearga la totul la maxim sau battlefield 3 la ultra...

Rezolutia monitorul meu de 21.5 inchi este de 1920x1080 mai exact asta http://www.emag.ro/......EV0RDBBBM/

Periferice am adica tastatura, boxe, mouse, casti etc

As dori sa fie silentios adica sa nu faca ca un aspirator dar as prefera foarte dilentios.

Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Intra un i5 ivy bridge plus un hd 7850 si o placa de baza soclu 1155 chipset B75. cauta-ma pe mess sa vorbim mai bine acolo, aici este mai greu, prin mesaje. id mess sprintaroiuflorin
Cu o aastfel de configuratie joci orice pe full hd.

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Ti-a recomanda un i5, 8gb ram, video 15gm, hdd 1tb, 2300 lei, fara periferice. Daca le ai nu are rost sa le mai cumperi.
http://goo.gl/DWmJs
Vezi si comentariile, sa-ti faci o impresie de la cine a mai cumparat.
In banii astia mi se pare excelent.
Bafta

| Milea_Octavian_1994 a răspuns:

Eu sunt dispus sa il vand pe al meu dar in niciun caz sub 27 mil. merge perfect exact ce iti doresti +tastatura+casti+boxe+mouse+webcam