| Me2 a întrebat:

as vrea si eu un PC gaming pana in 1500-1600 ron,il folosesc la gaming si pe net, doar atat
Sa mearga macar GTA IV pe medium-high si alte jocuri fara sa sacadeze
Rezolutia maxima a monitorului meu este 1280x1024 (atata poate),nu am de gand sa il schimb prea curand
Periferice am,tastatura,mouse,casti,etc
Nu vreau sa fie silentios incat sa nu-l auzi,cat de cat da nici aspirator sa nu fie, am HDD de 160 gb si dvd-rw,din pacate sunt pe IDE, multumesc frumos
Dau funda cel mai bun raspuns

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite un wishlist gata facut aici:
http://i.imgur.com/SGIah.jpg
Mai jos de cerintele acelea nu te poti cobori pentru un pc de gaming.
Bafta!

| BLKZ a răspuns (pentru neluL):

In loc de gtx 550 TI, pune un 7750 ca e o idee mai bun si consuma mai putin si un sirtec de 400 watti. Eventual, pentru a mai scadea din pret, un athlon x4 ar fi ok.

| neluL a răspuns (pentru BLKZ):

Pentru placa video am ales viteza in detrimentul consumului.Are de unde consuma happy GeForce GTX 550 Ti este cu 37% mai rapidă decât Radeon HD 7750, teoretic.

| Me2 explică (pentru BLKZ):

Da dar DVD-RW si HDD-u sunt pe ide, cum le conectez?

| BLKZ a răspuns (pentru neluL):

Teoretic o fi ea, dar practic nu. Link - http://lab501.ro/placi-video/amd-radeon-hd-7770-si-hd-7750-review
@eLeCtrO : placa de baza pe care ti-a recomandat-o neluL are 2 sloturi IDE, deci nu o sa fie probleme.

| Me2 explică (pentru BLKZ):

Stiu ca placa are 2 sloturi ide, dar acea sursa nu are decat sata, imi trebuie ceva cablu sau ce?

| HwK94 a răspuns (pentru Me2):

Exista adaptor man

| unknownn a răspuns:

Nu gasesti calculator la 1600 de lei pentru gaming, la care sa mearga GTA IVstraight face
Ar trebui sa scoti macar 2000 de lei.

| BMW200 a răspuns:

Uite aici asta vreau sa il iau si eu http://www.emag.ro/......uxActionV6