| GABYgugiuman a întrebat:

Astazi ma informam despre un calculator... dar am ramas nelamurit ce inseamna "Cache L2 (KB): 4096"?

Răspuns Câştigător
| seagate a răspuns:

Reprezinta capacitatea memoriei de nivelul 2(level 2 cache) integrata in procesor. In cazul tau de 4M.Cu cat valoarea este mai mare cu atat computerul se misca mai bine.

7 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Pai cache e de la memoria cache

si iti zice dimensiunea, marimea ocupata de aceasta

| GABYgugiuman explică (pentru zuzualina):

Te rog alina nu mai raspunde doar ca sa te aflii in treaba

| zuzualina a răspuns (pentru GABYgugiuman):

Eu nu de asta am raspuns, ci asta mi-a zis la scoala (cand am fost, poate ar trebui sa treci si tu pe acolo)

| GABYgugiuman explică (pentru zuzualina):

Nu cred ca trebuie sa imi tii tu de grija daca ma duc sau nu la scoala...ai grija de tine!

| zuzualina a răspuns (pentru GABYgugiuman):

De mine am, nu te speria

si n-am jrija ta, nu avea nici tu de-a mea

| Babylonul a răspuns:

E frecventa de rulaj a procesorului:Cache L2 (KB): 4096

| GABYgugiuman explică (pentru Babylonul):

Pai si cu cat frecventa e mai mare cu atat calculatorul ruleaza mai rapid?