| DutzaDiia a întrebat:

Aveam telefonul (Samsung galaxy Core 2) care era la conectat la casti, cand din greseala era sa il scap in apa. Datorita castilor,el nu a intrat deloc in apa. Oricum, dupa putin timp am observat ca sonorul e putin schimbat. Volumul e tot la fel de tare, doar ca se aude puuutin "gajait" ca sa zic asa. Am sters cu un prosop uscat si cu cateva betisoare pentru ureche difuzorul. Parca se aude mai bine acum, dar nu este ca inainte. Ce pot face? (totul functioneaza).

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Scutura-l bine, adica loveste-l usor de ceva moale cateva minute. Poti incerca si sa pui mai multe melodii 1-2 ore. Probabil a intrat apa in diuzor si trebuie scoasa.

| DutzaDiia explică (pentru danutzu96):

As putea folosi si un uscator de par? Credeti ca va functiona?

| danutzu96 a răspuns (pentru DutzaDiia):

Incearca sa il scuturi mai intai cateva minute daca nu merge apeleaza la uscator dar ai grija sa nu fie aerul prea fierbinte si sa dai capacul de la baterie jos, eventual si bateria.

| DutzaDiia explică (pentru danutzu96):

Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile pe care mi le-ati dat. Deja observ ca se aude mai bine. In timpul apelurilor, se aude perfect, la fel de bine se aud si melodiile. Voi incerca sa-l mai usuc putin. O zi buna in continuare happy