| M0d3rN a întrebat:

Azi am constatat ca pe un display de laptop Sony Vaio de 17" se regasesc urmatoarele: un pixel "mort" (este rosu) situat in partea mijlocie, putin spre dreapta, un fel de pata gri, micuta, situata in coltul din dreapta jos, mai are putin si ciupeste din 4 (2014) de la data (windows 7) acea "pata" se observa decat daca te uit foarte atent! La fel si acel pixel "mort"! Si ar mai fi tot un fel de pete, dar rotunde si albe (sunt cam 10, nu sunt perfect rotunde, sunt ca niste balti, unele mai mici, altele mai mari) toate fiind situate in partea dreapta a monitorului, pe langa margine, imprastiate de sus pana jos, unele avand in mijloc si un fel de punct si mai alb, ca un cos, vulcan. etc. etc! Mentionez ca acestea par sa fie pe partea cealalta a display-ului, adica in spatele lui. cam astea ar fi, azi le-am observat si eu. de fapt mint, de pixel stiam mai de multtongue Dar problema e alta: Peste pixel-ul "mort" si cele zece pete despre care am povestit mai sus, pot trece cu mouse-ul foarte usor. daca ma intelegeti (merg cu mouse-ul in zona cu pricina, si pot trece cu mouse-ul peste probleme). Spre deosebire de coltul gri, care daca duc mouse-ul in acea zona, el intra sub pata! Astept parerile si solutiile voastre! Daca aveti nelamuriri, va stau la dispozitie. Muultumeesc muult! Dau Fundos! :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care e intrebarea?

| M0d3rN explică (pentru anonim_4396):

Citeste mai atent si o sa vezi si intrebarea!

| M0d3rN explică:

De ce peste pixel si pete pot trece cu mouse-ul si peste pata din colt nu? Mersi mult! big grin