| joghu22 a întrebat:

Buna, TPU!
Azi am incercat sa imi aflu un cont de icloud si am introdus gresit un cont si apoi scria "Apple ID dezactivat" si cred ca i l-am dezactivat unei persoane, din greseala. Persoana isi mai poate recupera contul?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai accesat corect numele si parola iCloud, dupa care ai ales si ai confirmat "Dezactivare cont", atunci toate datele contului s-au sters (inclusiv pozele din iCloud etc.)
Recuperarea (teoretic) ar fi posibila doar de pe back-up -urile server-elor Apple, ceea ce ar fi foarte costisitoare.