| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi.a venit sursa comandată (Segotep sg-d600 600w). De Crăciun urmează să iau celelalte piese că sa îmi fac un PC nou,dar până atunci îl folosesc pe ăsta. Am montat sursă și cablurile, dar când am ajuns la procesor am văzut că sursa are 8 pini, iar alimentarea procesorului doar 4. Cum as putea face?

Răspuns Câştigător
| bystefu a răspuns:

Cel mai bine cauti o mufa de trecere, ea iti va transforma 4 in 8 sau 8 in 4, ea stie sa faca treaba asta. Uita-te pe site-uri, trebuie sa existe asa ceva.Asta daca nu vrei sa te complici si sa arzi procesorul si alte componente.Bafta!