| Ecbert a întrebat:

Bateria de la telefon se descarca foarte repede, desi e nou. La baterie imi arata ca Asteptare Celula - 44% si Telefon inactiv - 40%. Mai sunt inca doua, dar acestea au un procent mic. Ce ar trebui sa fac? Pe net scria ca unii si-au formatat telefonul si nu mai au nici o problema. Astept recomandari. Multumesc. Telefonul se numeste Wink City

1 răspuns:
| BogdaNNN17x a răspuns:

Salut...In general o baterie noua trebuie formatata, adica tebuie sa o lasi aproximativ 24 de ore la incarcat.Inainte de asta trebuie sa "golesti" bateria de tot [0%]. Sper ca te-am ajutat.
Funda?