| Petrica123 a întrebat:

Care procesor este mai bun?
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+, MMX, 3DNow(2CPUs) sau

AMD Sempron(tm) Processor 140 Processor,~2. 7GHz?

Ce se intampla daca eu acum am AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+, MMX, 3DNow(2CPUs). Ce se intampla daca pun procesorul AMD Sempron(tm) Processor 140 Processor,~2. 7GHz?

Ce inseamna MMX, 3DNow(2CPUs)?

Fundaa!

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

AMD Athlon(tm) 64x2 Dual Core Processor 4600+ ce frecventa are?

-(2CPUs) inseamna ca are 2 nuclee

Si nu poti pune Sempronul pentru ca probabil nu are acelasi socket cu al lui Athlon.

| Petrica123 explică (pentru Frank51):

AMD Athlon(tm) 64x2 Dual Core Processor 4600+ are frecventa de 2.41 GHz

| Seby90 a răspuns:

Nu ne oferi ce ne intereseaza. Ne intereseaza cahe, cate lvl si ce valori are, cate nuclee si ce frecventa, si daca vreunul din ele are posibilitate de overclocking.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Este mai bun prina.
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+, MMX, 3DNow(2CPUs).

Pai o luam asa ca intelegi si tu, dar si alti.
Are o frecventa de 4000+; dar poate scoate 2. 1Mhz.
Latimea de date este de 64bit si are 2 Nuclee.
Are 2 nivele cache.(2x64 si alta de 2x512).
Poate rula foarte bine ca are Uniprocesor (Multiprocesoare) si poate rula un hardisk minim 1TB.
Ruleaza foarte bine in 3D, cat si alte tehnologie virtuala, iar la aceea putere are o protectie foarte mare asupra virusilor.

Iar la cealalata.
AMD Sempron(tm) Processor 140 Processor,~2. 7GHz?

Level cahe 2 (1Mb).
Are 2.7Ghz
Acepta si jocuri 3D multiplayer
Poate sa ruleze prin fisiere cu 6.4GB/s
Iar maxim 17GB/s.Ca-m atata.

Mult Succes.

| raduradu2014 a răspuns:

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+, MMX, 3DNow(2CPUs

| Petrica123 explică:

Multumesc tuturos pentru raspunsuri, acum am inteles!