| alecsandruchipes a întrebat:

, care sistem audio e mai ok Panasonic SCPMX70EG sau EDIFIER R2800, va rog sa fiti seriosi, multumesc.

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Panasonicul e alta combina de caca-maca, de altfel ca restul din clasa lor. Edifier Studio 8 sunt una din cele mai bune variante de boxe 2.0 multimedia. Cunosc pe cineva la fel de pasionat de sunet ca si mine care mi-a spus ca Studio 8 ar fi peste gama Solo de la Microlab (la care sunt sigur ca gasesti foarte multe cuvinte de lauda). Daca ai rabdare sa le aduci din tari straine, nu cred ca dai gres.

Pasive + Amplificator schimba datele problemei. In primul rand, bugetul trebuie sa creasca (fie amp SH + pasive noi sau ambele SH). In al doilea rand, pentru o recomandare, trebuie sa-mi dai detalii ca buget, sursa de sunet (doar TV?), dimensiunea camerei.

Cert este ca un amp + 2 pasive e la mile distanta fata de orice boxe multimedia, fie Edifier sau Microlab sau orice altceva, chiar si la un buget micut de aproximativ 2000 lei.

| wanted1 a răspuns:

Panasonic SCPMX70EG e mai bun. Am avut si eu unu dar mna l-am pierdut...

| alecsandruchipes explică (pentru wanted1):

Ok,am vrut sa mai adaug si asta la intrebare:sau mai bine sa aczitionez un amplificator si niste boxe pasive?

| alecsandruchipes explică:

Si daca se poate sa le conectez la un tv.