| korenix a întrebat:

Cati Volti si cati mAh are acumulatorul de la aceasta boxa portabila:
http://www.okazii.ro/......a172083349
Funda!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai are 4 baterii daca vad eu, deci depinde de ce baterii ii pui tu pana la urma. Genul ala de baterii au fiecare 1.5V parca.
ps: de ala intern spune ca are 10w. Oricum, eu nu as cumpara asa ceva.

| korenix explică (pentru sltlp):

Am avut 3 boxe din acelea si mi-au ramas acumulatorii vreau sa ii leg in serie pentru ai folosi la ceva dar nu stiu cati Volti are.
Eu banuiesc ca are 6V fiecare, una ca boxa are o iesire de 6V pentru alimentarea unu alt aparat si alta ca daca aduni volti de la bateriile de 1.5V vine 6V.
Hai ca pe asta poate am lamurit-o dar mAh cum ii aflu?

| sltlp a răspuns (pentru korenix):

Pai nr W=tensiune ori intensitate. Deci nr de watti este egal cu voltaj*amperi. Daca el zice ca are 10W, masori voltajul si vezi cat timp poate sa redea pana moare bateria. Si asa aflii cati mah are.