| anonim04022003 a întrebat:

Buna,TPU! Ce camera DSLR îmi recomandați? Mentionez ca bugetul este in jur de 2000 de lei.

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

DSLR Nikon D3500.e ok pentru poze de vacancta dar obiectivele o sa te te omoare ca sunt mai scumpe ca aparatul.

Daca vrei mai modern, mai ai care e mirorrles, asta de mai jos. Face cam ce face DSLRul dar e mai usor, si nu cari kile de echipamente dupa tine.

https://www.emag.ro/......DQ8ZCBBBM/

| XYZ02 a răspuns:

La ce il folosesti mai exact?
Ai Nikon D3400/D3500

Iar daca vrei mirrorless:
Sony A6000
Panasonic G7
Olympus OM-D EM10 mark 2

Panasonic si Olympus sunt micro 4/3 deci au senzorul putin mai mic si captureaza mai putina lumina, dar G7 filmeaza 4k
Sony si Nikon au senzor APS-C care este putin mai mare.
Eu unul as merge pe A6000, iar daca filmezi pe G7

| anonim04022003 explică (pentru XYZ02):

Vreau sa îl folosesc pentru vacante, poze cu familia, prietenii etc.Eu m-am gândit la un Nikon d5300

| XYZ02 a răspuns (pentru anonim04022003):

Nu am mentionat despre D5300 pentru ca este peste bugetul de 2000Ron.
Diferenta dintre cele doua aparate Nikon este data in mare parte de punctele de focus(ai mai multe pe D5300) si bluetooth.

Cred ca mai bine mergi pe un Sony, este mult mai compact si face poze la fel de bine.

| ynexistenta a răspuns:

Https://l.profitshare.ro/l/6789899 gasesti aici mai multe si au si un concurs.