| Chrysstian a întrebat:

Ce companie fac cele mai bune laptop-uri:
-Toshiba
-Asus
-Dell
-Sony
-Lenovo
Vreau argumente

7 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nu este nici o regula, fiecare firma are modele mai bune, dar si modele mai proaste. Eu am avut mai de mult niste netbook-uri de la Asus, Acer si Toshiba (parca) si cu specificatii asemanatoare si nu se simtea vreo diferenta intre ele.

Poti sa ne spui ce laptop vrei sa-ti iei? Intreb asta pentru ca poate gasim un laptop asemnator mai ieftin de la alta companie.

| TeDrqq a răspuns:

Pai depinde dupa ce criterii alegi un laptop... uite eu iti fac un clasament :

Toshiba face laptopuri rezistente la socuri (daca il scapi n uprea pateste nimic) si cu multe Upgrade-uri...

Asus este cam varza in tot ( Daca il iei pentru gaming te va tine cam 2 ani daca il iei pentru Birou adica sa lucrezi pe el la Microsoft ceea c ema indoiesc te va tine mult timp)

Dell Face laptopuri Foarte bune dupa parerea mea ( este pentru gaming multi rami o viteza de nereprosat si o placa video excelemta sa nu mai vorbim despre placa de baza )

Sony- nu prefer sa dau detalii gresite pentru ca nu stiu cum e firam Sony. big grin

Lenovo Este foarte bun pentru cei care se grabesc mereu (viteza un pic mai mare ca la Dell (viteza de procesare) se deschide ff repede si nu consuma multa bateriewinking )

Eu ti-as recomanda Dell pentru gaming si Lenovo pentru birou.

Si clasamentul este asa:

1.Dell
2.Lenovo
3.Toshiba
4.Asus

* Sony nu stiu cum este big grin big grin

SPER CA TE-AM AJUTAT FUNDA? big grin

| alasca444 a răspuns:

Eu am Lenovo g580 are 2 placi video si 2.2 ghz i3 E foarte bun la jocui filme vede HD Merge foarte bine gta IV fara sa tremure Iti recomand Lenovo (fostul IBM). Sunt o firma cunoscuta in lume. Deci atata iti pot spune In concluzie Lenovo este un laptop de oameni de afacere si nu numai. P.S:Iti scriu de pe Lenovowinking

| xAlly a răspuns:

Asus, Sony si Toshiba fac laptopuri de inalta calitate. Leptopul meu era de la Toshiba si functina foarte bine avand o placa video de 4GB nVidia si un procesor i5, de asemenea si Samsung produce laptopuri foarte buna

| Chrysstian explică (pentru xAlly):

Dar un top dintre acestea? poti sa mai incluzi si alte companii

| xAlly a răspuns (pentru Chrysstian):

Am mentionat mai sus si Samsung si vreau sa mai mentionez laptop-urile HP care sunt de asemenea foarte buna si cele de la Dell

| dcristina a răspuns:

Asus si Toshiba sunt unele dintre cele mai bune marci de laptopuri.Eu recomand deoarece eu si sora mea avem Asus si Toshiba si nu am avut probleme cu ele niciodata.Este la alegerea ta care doresti din cele doua, insa eu sunt mai multumita de Asus.