| Anonimul23 a întrebat:

BUNA TPU! Ce parere aveti despre castile beats by dr.dre wireless? vreau sa achizitionez o pereche.

18 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Niste porcarii supra-evaluate, supra-apreciate si lista poate continua (uita-te prin raspunsurile mele daca vrei mai multe). In banii aceia gasesti casti cu adevarat bune.

| SorinLebron1981 a răspuns:

Pai sunt cele mai bune casti au o calitate superioara. Vezi sa nu iei cumva vreun fake ca sunt multe fakeuri pe piata internationala cumparale dintr-un magazin care ai incredere maxima in el ca de exemplu http://bit.ly/MeW7Et (link prin afiliere)

| Anonimul23 explică (pentru SorinLebron1981):

Eu le cumpar din magazinul original big grin

| LaLaLa77 a răspuns:

Am o parere buna despre firma in parte. Castile sunt bune din spusele prietenilor. Incearca-le si anunta-ne si pe noi happy!

| Anonimul23 explică (pentru LaLaLa77):

In weekend imi ajung, pretul e putin cam gros de aia vreau sa stiu ce caltitate au, am mai avut tot de la beats alea studio si sincer cand asculti muzica la aceste minuntatii esti in alta lume, nu mai vorbim de calitatea sunetelui si de aspect, cand le folosesti parca asezi niste perinite moi la urechi. Super frumos.

| LaLaLa77 a răspuns (pentru Anonimul23):

Atunci stiu ce casti imi voi cumpara peste cateva zile!happy

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Anonimul23):

Bravo voua, inca doi idioti prostiti de marketing, care au impresia ca rahaturile astea de casti aduc cu ele nirvana sunetului. Remarca asta vine de la cineva care a avut ocazia sa asculte o pereche de Grado RS1i pe un Chord Electronics Toucan. Asta ca sa nu credeti ca nu stiu cu ce se mananca lumea audio.

| Anonimul23 explică (pentru Utilizator1234):

Le cumpar pe banii tai?

| 4ndr3i a răspuns (pentru Anonimul23):

Mai frate firma e firma, pana la urma si daca vrei sa ti iei casti de la dr dre, cumpara le.e adevarat ca pretul e putin cam mare dar stii ca dai niste bani pe un lucru bun.cum e si cu iPhone-urile platesti multi bani numai pe firma, dar eu zic ca merita. dupa mine iOS e peste orice sistem de operare care exista la ora actuala.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Anonimul23):

Mi se rupe mie de ce-ti cumperi. Dar nu mai face afirmatii deplasate gen "cand asculti muzica la aceste minuntatii esti in alta lume" ca nu ai deloc dreptate si ii mai impingi si pe alti "cunoscatori" sa faca acelasi lucru. Testeaza cate echipamente audio am testat eu, apoi vino aici cu afirmatii despre Beats. Iti garantez ca nu vor fi aceleasi.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru 4ndr3i):

Castile Beats - un lucru bun. Ma fascineaza cunostintele voastre. Mai spune-mi, poate mai invat si eu ceva. Spune-mi ca sistemele 5.1 de la Genius/Logitech sunt excelente. Poate ma convingi sa trec la ele sa-mi disper vecinii cu bass-ul si sa stie tot poporul ca am o cutie care bubuie.

| Anonimul23 explică (pentru Utilizator1234):

Frate, ti-am cerut o parere, nu vii aici sa jignesti si sa te lauzi! ai facut ce ai facut? bravo tie, da lasa figurile astea si daca oameni au o parere buna despre beats nu inteleg care tie problema. si da au o calitate excelenta si mie imi plac. sunt banii mei fac ce vreau.winking Pace man.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Anonimul23):

Vin aici cu o oarecare experienta si sunt liber sa imi exprim parerea si despre echipamente si despre snobii ca tine (uite, te-am mai jignit o data, raporteaza-ma). Ti se pare ca am figuri, asta se intampla atunci cand ramai fara argumente in fata mea, imi pare rau ca nu ti-am laudat Beats-urile. Ai ascultat si alte casti de ai ajuns la concluzia ca au o calitate excelenta? cred ca am mai intrebat o data dar nu ai fost in stare sa imi raspunzi. (oare de ce?)

| Anonimul23 explică (pentru Utilizator1234):

Crezi ca ma intereseaza experienta ta? n-am nevoiewinking da am ascultat si alte casti. au o calitate excelenta pentru mine. asa ca daca nu-ti convine pleacawinking iar daca nu aveau calitate nu se vindea atatea milioane in lumewinking

| SorinLebron1981 a răspuns (pentru Anonimul23):

De ce te chinui? Nu vezi ca are acte de prost la purtator? Asta asculta la casti din piata stie el de beats. Daca sti ce inseamna muzica si ce sentiment iti da cand o asculti la o claritate maxima... Nu spun ca la castile beats nu platesti brandul foarte mult dar sa fim seriosi au o calitate si claritate a sonorului excelenta.Nu se aud foarte tare castile tocmai din acest motiv ele nu merg pe " Cantitate " ci " calitate". Oricum utilizator1234 zice ca e foarte experimentat in domeniul "sunetelor" si presupun ca lui castile de gaming ii se par cele mai bune cu toate ca la alea platesti mult pentru alte facilitati si in afara de asta nu poti merge cu niste casti de gaming in parc arati ca dracu. Marog nu e discutabil, pretul de cele mai multe ori face diferenta ca si la faza cu iphone, oricat de tare sustin eu si alti ca Samsung e mai bun, da e mai bun ca specificatie dar peste 2 luni se misca ca dracu fata de un iphone care isi mentine calitatea asta e viata platesti primesti.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Anonimul23):

A spune că niște căști sunt de calitate doar pentru că s-au vândut în multe exemplare e ca și cu mai zice că Gagnam Style e cea mai bună melodie din lume pentru că are cele mai multe vizualizări pe Youtube. Sau că franzela de Arcada e cea mai bună pâine pentru că-i cea mai cumpărată.

Când ceva prinde la public, nu-i din cauza calității. Marketing-ul se bazează pe reclamă agresivă și incompetența cumpărătorului.

| Anonimul23 explică (pentru SorinLebron1981):

Man..nu-s eu foarte experimentat in domeniu si nu le am cu astea. eu stiu ce am ascultat si stiu ce pot. da is casti care totusi au un pret destul de mare dar garantia ca tine si ca design-ul lor frumos e super=mega-uriasa. nu am ascultat alte casti. da poate ca is altele mai bune nu zic. dar eu raman la ele pentru ca imi plac si pentru ca stiu cu ce m-au castigat.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Anonimul23):

Imi dai inca o sansa sa-ti atac castile preferate de m-ai scos de la ignore? Sa stii ca nu am obiceiul sa cedez. Lasa-ma la ignore daca vrei sa tac, altminteri ma iau de porcariile alea si de snobismul tau pana ma plictisesc. Totusi am o intrebare pentru tine: de ce naiba mai ceri pareri aici daca tu stii dinainte ce vrei sa cumperi? Vreau sa spun ca din partea mea poti sa-ti iei si 10 perechi de Beats, ca oricum nu vei ajunge cu nici una la dinamica, separatia stereo, soundstage-ul, si muzicalitatea unor casti de calitate; dar macar cumpara-le si lasa spatiul pentru alte intrebari care sunt de fapt intrebari. Vad ca recunosti ca nu ai experienta, atunci nu crezi ca e benefic sa asculti de altul mai experimentat ca tine? Stiu, nu am Beats, in schimb am casti care sterg pe jos cu orice model de Beats (dar ai spus sa nu ne laudam aici). Mai mult decat atat, am ascultat casti din diverse game de pret, ajungand pana la 3200 de lei cu acele Grado specificate anterior(amplificatorul e si el 4900 de lei, dar presupun ca iti este abstract conceptul). De fapt, sfatul meu este sa-ti cumperi Beats, apoi sa te duci intr-un showroom dintr-un magazin cu echipament audiofil si sa ceri sa testezi o pereche de Bowers & Wilkins P5, apoi sa-ti blestemi Beats-urile si incapatanarea.