| MihaiN1 a întrebat:

Ce parere aveti despre Playstation, Xbox si Wii?
Ar merita sa cumpar asa ceva, din cate am vazut toate din cele 3 m-au impresionat foarte mult.
As dori sa achizitionez una dintre ele, dar nu stiu inca ce sa aleg.
As dori din partea voastra cat mai multe pareri/informatii despre acestea!
Multumesc!
FUNDA pentru raspuns bun! happy

Răspuns Câştigător
| ProjectJackpot a răspuns:

Fi atent! Citeste asta cu atentie: http://www.monky.ro/site-news/romania-se-lupta-cu-morile-de-vant
Nu cred ca o sa mai vrei sa-ti cumperi vreo consola dupa :(

7 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Salut!
dintre cele 3 cel mai bun este ps3 big grin

dar si celelalte 2 sunt bune tongue

| annakarenina a răspuns:

Depinde de personalitatea ta. uite : nestor_aav

| AlexHutu a răspuns:

Dintre astea 3, care sunt asa zisele 'console de generatia a 7a', PS3 (cca 1500 lei) si 360 (cca 1100 lei) sunt foarte asemanatoare. Wii-ul (cca 1000 lei) are grafici mai slabe si e mai vechi. La 360 poti adauga Kinect (cca 700 lei) si la PS3 Move (cca 400 lei). Kinect-ul e mai bine vandut pentru ca nu ai nevoie de controller.
Jocurile sunt putin mai ieftine pe Wii( cu aprox. 50 de lei).
Daca 360 ti se par prea scump, poti cumpara unul vechi (nu slim) cu aprox. 900 de lei.
Eu am un 360 fat de aproape 2 ani si sunt foarte multumit, chiar daca costa sa te joci online (aprox 150 de lei pe an). Dupa parerea mea, 360 e mai bun decat PS3. Cu Kinect, e mai bun si decat Wii.

| therock_5828 a răspuns:

Pai eu zic sa iti cumperi ce iti place tie si uitate si la jocuri(preturi) mie imi place mai mult ps3 move

| Sykes a răspuns:

Eu am si wii si playstation si sincer consola wii mi se pare mai interesanta. de craciun am primit jocul call of duty + arma si sincer nu ma mai pot dezlipii pe el. iar in legatura cu playstationul, nu prea se merita nici macar ps3 eu am un psp de vreo 2 ani si mi s. a stricatun buton.

| tybyyy a răspuns:

Eu ador xbox 360 kinect eu xbox si ceva mai mult ca wii intr-o singura consola merge sa joci ambele moduri mi se tare mondiala:X:X:X

| alexaiuta a răspuns:

Eu am xbox kinect si este super tare mie imi place foarte mult deoarece are si joystick si te poti juca si cu senzor. sa stii ca si ps3 e tare. singrul lucru care il are in plus este iesirea blu ray.dar sunt ff bune ambele. sa nu alegi wii ca e o mare porcarie.am o groaza de preteni care si-au luat wii si peste 2 saptamani l-au vandut ca sau plictisit de el.