| Seby80 a întrebat:

Ce tabletă îmi recomandați până în prețul de 1900lei (Fără iPad).

Răspuns Câştigător
| alextom70 a răspuns:

NU! NU! NU! in niciun caz Galaxy Tab,procesorul este slab pentru solicitarile grafice si ale sistemului de operare, boxele sunt putin cam slabe si camera spate lasa de dorit, eu sunt un fan Samsung si am avut un Galaxy Tab, insa imi para rau ca l-am cumparat, pana in pretul de 1900lei este Asus Transformer TF300T-1A116A cu procesor NVIDIA® Tegra® 3 Quad-Core 1. 20GHz, 10.1", 1GB DDR3, 32GB, Wi-Fi, Android, eu iti recomand sa-li cuperi de pe eMAG.

| Seby80 explică (pentru alextom70):

Intr-adevar ai dreptate, este mai bun Transformerul decat Galaxy-ul. Dar ce mi-a luat vederea este Sony Xperia Tablet S. Un display uimitor! Oricum mersi pentru sfat. Funda!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De ce nu ipad? sofftul este muuuuultsuperior oricarui android. Ia o tableta android dupa un an, ia un ipad dupa un an, si vezi cum se misca.

| Seby80 explică (pentru sltlp):

Păi, am iPhone 4 și mă dezamăgește softul ca aplicații, nu vreau să fac jailbreack, păstrez garanția. Androidul are o interfață mai plăcută și o gamă de aplicații mai mare. Totuși am auzit că Sony Xperia o să fie scos după piață, așa că rămân la Asus Transformer, cel la 1800lei. big grin

| valentino52 a răspuns (pentru Seby80):

Gusturile nu se discuta dar parerea mea iOS-ul are o interfata mult mai placuta decat android-ul. E normal depinde de gusturi tu poate vrei varietate si creativitate totul impopotzonat, mie imi plac lucrurile simple, curate si sa mearga repede fara probleme. Pe iOS sunt mult mai multe aplicatii ca pe Android si intotdeauna au fost (acum un an erau de 2 ori mai multe) dar incepe si Android-ul sa prinda din urma. Gama la iPhone este mai mare dar ca dezavantaj nu poti instala nimic piratat. Oricum multe din aplicatiile de pe iphone tocmai pentru ca sunt verificate merg bine si nu sunt "fake-uri". Eu pe tableta cu android am luat o multime de tzepe, aplicatii care ba merg prost, ba nu sunt ceea ce cautam desi asa scria la descriere (ce vrei android e o platforma deschisa open-source)

| aly112 a răspuns:

Buna! Iti recomand Samsung Galaxy Tab 10.1 sau Samsung Galaxy Tab 2 10.1

| nitagabriela0004 a răspuns:

Http://www.cel.ro/tablete/tableta-evolio-aria-16gb-android-4.0-l/ incerca de aici parintii mei de aici mi-au cumparat tableta si este si la un pret foarte ieftin sper ca ti-am fost de ajutor
si este si mai ieftina de cat vroiai tu si sa stii ca au aplicatii inteligente eu asa cred sper ca ti-am fost de ajutor