| Fr3eStyLe a întrebat:

Cine ma imi poate trimite un fisier cu numele czvhost.exe el se afla in windows/system32/sellext/czvhost.exe.
Mie imi lipseste din computer din cauza ca am avut un Trojan si de fiecare data cand pornesc computeru imi spune asa:Windows cannot find'c:\windows\system32\shellext\czvhost.exe'.Make sure you typed the name correctly, and then try again. To search for a file, click the Start button, and then click Search.Va rog ajutati-ma si contactati-ma pe adresa de messenger mitu.stefan35

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Nu iti trebuie fisierul, ca ala era de fapt trojan-ul. Trebuie sa stergi din registry referirea la acest fisier. Pentru asta dai click pe start, click pe run scrii regedit apesi pe enter
Cauti in KEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows\Run si stergi tot ce tine de czvhost.exe. Succes!

| Fr3eStyLe explică (pentru alexmircescu13):

Mersi pentru ajutor, chiar a mers!

| alexmircescu13 a răspuns (pentru Fr3eStyLe):

Cu placere, ma bucur ca ai rezolvat. Fereste-te de virusi!

| alexmircescu13 a răspuns (pentru Fr3eStyLe):

Nu strica sa urmezi si sfatul lui TheProfessional. Instaleaza si ruleaza Malwarebyte's AntiMalware, sa nu cumva sa mai ai si alte surprize prin sistem, care inca nu 'si-au aratat coltii'. Succes!

| Fr3eStyLe explică (pentru alexmircescu13):

Ok am inteles!

5 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

Nu exista czvhost.exe. Este un virus. Probabil antivirusul care il ai a eliminat fisierul dar nu a eliminat si din registri. De asta iti apare acel mesaj. Dai un scan malwarebytes anti-malware sau alt anvirus.