| anonim_4396 a întrebat:

De fiecare data cand pornesc calculatorul imi apare aceasta eroare: Windows cannot find 'C:\WINDOWS\system32\svchost. exe'. Make sure you typed the name correctly, and then try again. To search for a file, click the start button, and then click Search.
Dupa mai apare o eroare: Could not load or run 'C:\WINDOWS\system32\svchost. exe'. specified in the registry. Make sure the file exists on your computer or remove the reference to it in the registry.
Iar dupa aia mai apar aceleasi doua erori in odata. Va rog spuneti-mi si mie ce as putea sa fac sa repar acel fisier svchost. exe ca daca nu dau OK la acele erori Windowsul nu porneste si este foarte stresanta. Astept un raspuns cu o rezolvare. >>Multumesc

Răspuns Câştigător
| ina25bin a răspuns:

Inainte de a reinstala windows-ul incearca asta:
Apasa START>>RUN>>se va deschide o fereastra mica in stanga jos
Scrie regedit apasa enter
Navigheaza in registru pina la cheia... HKLM/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS NT/CURRENT VERSION/WINLOGON
Clic dreapta pe SHELL unde selectezi MODIFY
In casuta ce se va deschide vei gasi EXPLORER.EXE SCHVHOST.EXE unde stergi numai schvhost.exe
apoi dai ok. dupa care reboot.In mod sigur acest mesaj nu iti va mai aparea.E simplu numai ca trebuie sa urmezi pasii cu atentie.
be happy

1 răspuns:
| JustUnknown a răspuns:

Trebuie reinstalat Windowsul, altceva nu ai ce sa ii faci big grin