| Adi199513 a întrebat:

cine stie de ce sticul meu nu mi se mai deschide i l-am dat unei fete sa imi puna ceva pe el si de atunci nu se mai deschide cum sa fac sa-l deschid?

Răspuns Câştigător
| adriang95 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze
1. s-a ars
2. Port-ul USB pe care l-ai încercat nu merge
3. S-a dus primul segment din partiție.

Soluții:
Descarci Minitool Partition Wizard, conectezi stick-ul și vezi dacă îl vede. Dacă da, îl formatezi (dar pierzi tot de pe el) și ai stick-ul înapoi.
A doua soluție implică ceva mai mult de muncă (si este cam singura dacă vrei sa îți recuperezi datele sau dacă prima pică). Descarci Ubuntu, îl pui pe un dvd Astroburn lite in tabul IMAGE. Pe urmă pui DVD-ul în PC si repornesti PC-ul. Teoretic trebuie să intre in Ubuntu. Alegi dintre optiuni „try Ubuntu" si apoi conectezi stick-ul. Dacă nici ala nu îl vede, atunci e bulit de tot si irecuperabil. Dacă îl vede, copiezi DOAR DATELE TALE de pe stick în altă parte și formatezi.
P.S. nu lua în considerație faptul că nickname-urile noastre diferă printr-o litera...

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod sigur ti l-a virusat.Am patit si eu ca tine.Acum am unul de 8G de la Orange si jur ca nu il mai dau la nimeni.

| On3St4r a răspuns:

Eu!
Acum să nu uiţi de funda mea... oh go on

| raulXXX a răspuns:

Poate s-a ars

| RedHeart a răspuns:

Pot fi diferite cauze.
1. S-a strambat capul
2. E din usb-u tau, poate nu il mai citeste, incearca un alt stick si vezi daca ala merge.
3. Probabil s-a stricat el.

| Andreea2606 a răspuns:

Ti la virusattongue Probabil avea virusi in calculator, virusi pe care i-ai luat tu pe stick