| cosmin16seagta a întrebat:

Buna TPU happy!

Cu ocazia aniversarii celor de la Ubisoft mi-am luat Assassin`s Creed 3 de la ei gratis. In prima instanta am dat launch la game in Multyplayer si totul mergea perfect (fara crash-uri, 60+ fps etc.). Cand am incercat sa dau launch la game in SinglePlayer am intampinat urmatoarea eroare :

"The application was unable to start correctly 0xc00007b. Click OK to close the application. "

Am cautat pe internet diverse metode prin care sa o rezolv si am apelat la urmatoarele metode :

*Am reinstalat.NET Framework
*Am reinstalat Microsoft Visual C++ la ultima versiune
*Am dat "Run as administrator" la aplicatie
*Mi-am verificat HDD folosind comanda "chkdsk c:/f /r"
*Am verificat compatibilitatile de sistem
*Am facut update la DLL (mai exact "xinput1_3.dll")
*Am facut un "clean boot"

Din pacate nici una din aceste metode nu m-au ajutat. Mai stie cineva vreo metoda pe care n-am incercat-o?

SYS INFO :
4 GB RAM DDR3
Intel Core i3 Quad Core 2.4 GHz
nVidia Geforce 720M 2gb
DirectX 11

7 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Nimic nu este chiar gratis, instalaza din nou jocul

| eduardooo a răspuns (pentru floryn1993):

Ba da s-a dat Assasin Credd 3 Gratis pe Uplay
Iar in perioada de 15 -18 decembrie se dau chiar 7 Jocuri gratis eu le-am luat deja :
The Crew
Prince of Persia
Rayman Origins
Beyond Good and Evil
Far Cry 3 Blood Dragon
http://imgur.com/a/Ofp0D
E frumos din partea lor ca fac astfel de cadouri :)

| eduardooo a răspuns (pentru eduardooo):

5* scuze

| cosmin16seagta explică (pentru eduardooo):

Off topic...

| cosmin16seagta explică (pentru floryn1993):

Nu o mers

| floryn1993 a răspuns (pentru eduardooo):

Frumos da se pare ca la omul acesta nu merge pe single player, Assasin 3. happy

| eduardooo a răspuns (pentru cosmin16seagta):

Imi pare rau chiar nu stiu ce problema poate sa aiba!