| lavynya18 a întrebat:

cum as putea sa fac o conexiune la internet la windows 7? nu am de la rds ci e prin fibra optica de la furnizor local.si nu mi s-a facut automat

6 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Intri in control panel la network, dai set up a new connection or network, dai pe ppoe(fibra optica)si scrii acolo userul si parola.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Instaleaza driver-ul pentru LAN sau prin wireless asa il am si eu.
Succes!

| Razorsharp a răspuns:

Control panel>network and internet>network and sharing center> set up a new conection or network

| lavynya18 explică:

Si cum as putea sa fac asta? ca doar acum mi-am reformat pc-ul si nu stiu pentru acest windows

| lavynya18 explică:

Eu nu am net la calculatorul unde am instalat windows 7

| Seby90 a răspuns (pentru lavynya18):

Oricum, chiar si daca ai instalat placa de retea, urmeaza sa faci niste setari pentru a "te acomoda" in retea, gen ip / gateway, sau user / parola, care sunt furnizate ISP.
Daca nu gasesti ce seria placii de baza in dx diag cum ti s-a explicat mai sus, simplu! Scoate capacul si citeste de pe placa de baza direct, de obicei este pe langa placa video seria placii de baza.