| Jouliete a întrebat:

Buna, TPU! Cum depistati care sunt conturi reale sau false daca nu au acea bifă pe Instagram si promit Giveaway?

8 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Sa inteleg ca tu vrei urmaritori pe gratis sau pe bani?

| Jouliete explică (pentru cfrtobias):

Nu, am castigat un giveaway si vreau sa ma asigur ca ii real contul.

| cfrtobias a răspuns (pentru Jouliete):

Cadou adica? nu cred ca primesti cadou happy mai ales gratis

| colosseum1337 a răspuns:

Sa nu ai incredere in postarile de pe Instagram unde iti dau tag si iti zic ca ai castigat un giveaway!

Nu iti da datele cardului pe siteul lor! ( al giveawayului )
Site-ul poate fi un site phishing unde te vor face sa crezi ca acel giveaway e real. Trebuie sa te gandesti asa ca : Tu nu ai participat in niciun fel de giveaway, de ce ti-ar da cineva ceva gratis fara sa faci ceva?

happy

| Jouliete explică (pentru colosseum1337):

Am uitat sa mentionez ca am participat, si ca au si un contract cu termeni si conditii pe pagina lor de Instagram

| colosseum1337 a răspuns (pentru Jouliete):

Sa speram ca nu ti-ai bagat cardul de credit.

| Jouliete explică (pentru colosseum1337):

Aa, nu cer date din acestea

| colosseum1337 a răspuns:

Ceea ce am uitat sa iti zic e ca nici in conturile cu bifa sa nu ai incredere! Oricine poate cumpara un cont cu bifa happy